Robert Lewandowski: Próbowałem czegoś nowego, nie miałem właściwie żadnej czystej sytuacji


– Szukałem kontaktów z piłką, cofałem się po nią i czasem byłem dalej od bramki – przyznał Robert Lewandowski, który w 130. występie w kadrze nie strzelił gola.

Rezerwy Walii długo potrafiły przeciwstawić się Polakom i chwilę po przerwie przeprowadzili skuteczny atak. Ostatnie 20 minut należały już do Polaków. Czesław Michniewicz wpuścił Jakuba Kamińskiego i Karola Świderskiego, którzy przechylili szalę na naszą korzyść.

– Po takim meczu wiem, że musimy poprawić rozegranie piłki w środku pola. Dłużej się przy niej utrzymywać, szybciej ją wymieniać na dwa kontakty. Nie miałem właściwie żadnej czystej sytuacji, a wtedy trudno o gola. Były dwie okazje, ale sam je stworzyłem. Szukałem kontaktów z piłką, cofałem się po nią i czasem byłem dalej od bramki. Próbowałem czegoś nowego – powiedział Lewy po meczu.

– Musimy też szybciej przegrywać piłkę z jednej strony na drugą, by zrobić w bocznych sektorach przewagę. Nie przesuwaliśmy się też za dobrze, ale byliśmy lepszą drużyną – dodał.

Świderski zdobył siódmą bramkę w kadrze. Pokazał, że jest skuteczny jako joker. – Chwała Karolowi, że potrafił odnaleźć się i zrobić trochę zamieszania. Gra bez piłki też jest ważna, bo dzięki temu zawodnik może na siebie ściągnąć rywala i zrobić więcej miejsca dla kolegi z boiska. Dobrą zmianę dał Kuba Kamiński. Stworzył kilka okazji, grał do przodu. Dzięki niemu było też nas więcej w polu karnym – pochwalił kapitan dwójkę zmienników.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.