Robert Lewandowski: Jestem zdeterminowany, żeby strzelić więcej goli

fcbarcelona.com

Robert Lewandowskim w debiutanckim sezonie La Liga, zdobył z FC Barceloną mistrzostwo Hiszpanii, a wcześniej dołożył Superpuchar kraju. Jest liderem klasyfikacji strzelców z 21 trafieniami.

W niedzielę Katalończycy triumfowali w hiszpańskich rozgrywkach po raz 27. Po czterech latach odzyskali tytuł. Lewandowski ustrzelił dublet i umocnił się na prowadzeniu w tabeli strzelców, wyprzedzając Karima Benzemę. Dzielą ich cztery bramki. Dla samego Polaka to 12. mistrzowski tytuł w karierze.

– Zostały jeszcze cztery mecze… Jestem zdeterminowany, żeby strzelić więcej goli. Jestem bardzo szczęśliwy, że wygrałem La Liga – powiedział Lewy w klubowych mediach. – To wielka duma przede wszystkim. To naprawdę jest wielki wyczyn, patrząc też na to, jaki proces przechodziła FC Barcelona, jaki proces przechodzimy cały czas i jak ciężki czas był w ostatnich latach – stwierdził w “Eleven Sports”.

– Nigdy nie żałowałem, że wybrałem Barcelonę. Odkąd przyjechałem, moim marzeniem było przyjechać i sięgać po tytuły. To niesamowite uczucie i nie mogę się doczekać zakończenia świętowania – dodał Andreas Christensen.

– Chcieliśmy wygrać, zawsze szanując naszych przeciwników. Wyszliśmy z dużym rytmem i kiedy zobaczyłem, że po pierwszym golu idziemy tą samą drogą, wiedziałem, że nie pozwolimy, żeby to się wymknęło – oznajmił z kolei Pedri.

Na koniec podkreślił znaczenie Xaviego w Barcelonie. – Poprawił mnie we wszystkich aspektach. Przekazuje nam wiele rad ze względu na swoje doświadczenie. Wyjaśnia nam, jak się obrócić z piłką . Mam nadzieję, że będzie z nami jeszcze przez wiele lat – zaznaczył.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.