Reprezentanci Polski otrzymali wyniki badań na obecność Covid-19

Reprezentacja Polski (Polska) / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Od poniedziałku reprezentacja Polski przygotowuje się w Warszawie do najbliższych spotkań w ramach Ligi Narodów – z Holandią (4 września) oraz Bośnią i Hercegowiną (7 września). Piłkarze oraz sztab przeszli obowiązkowe testy na obecność koronawirusa.

Obawy zawsze istnieją i zerkając na inne kadry zdarzają się pojedyncze przypadki zachorowań na Covid-19. Na całe szczęście reprezentacja Polski nie musi się martwić negatywnymi wieściami. Rzecznik prasowy kadry narodowej, Jakub Kwiatkowski podał na Twitterze, iż przeprowadzone badania u wszystkich miały wynik negatywny. Jacek Góralski, który opóźnił swój przyjazd na zgrupowanie przejdzie test w środę i zapewne wynik poznamy jutro.

Pomocnik występując w Kajracie Ałmaty nie został na tę chwilę odizolowany od reszty zespołu. A dlaczego Góralski nie przyleciał w wyznaczonym terminie? Bowiem opóźnienie wynikało z powodu odwołania jednego z połączeń lotniczych.

Przypomnijmy, że we wrześniu nie wystąpi Robert Lewandowski, który po zwycięstwie w Lidze Mistrzów otrzymał w klubie dwa tygodnie wolnego. – Teraz Robert potrzebuje odpoczynku fizycznego i psychicznego po tak wyczerpujących rozgrywkach. Zależy nam, żeby był optymalnie przygotowany, stąd decyzja o tym, że nie stawi się na wrześniowym zgrupowaniu. Trzeba pamiętać, że przez pandemię tego czasu na odpoczynek będzie mniej. Zaraz startuje Bundesliga, później znowu mecze reprezentacji i tak będzie to trwało do mistrzostw Europy – mówił Jerzy Brzęczek. Kolejne badania przeprowadzone zostaną w sobotę.

źródło: laczynaspilka.pl / własne


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *