Rennes zremisowało z Lille. Grosicki zagrał od początku

Pierwsze niedziele spotkanie francuskiej ekstraklasy, w którym Lille podejmowało Rennes Kamila Grosickiego zakończyło się remisem 1:1. Polak zagrał od początku spotkania.

Pierwsza połowa przebiegła pod dyktando gospodarzy,  co odzwierciedla wynik po pierwszych 45 minutach. Na przerwę Lille schodziło z jednobramkową zaliczką. Bramkę po dobrym dośrodkowaniu Boufala w 42 minucie zdobył Edera. Grosicki nie może zaliczyć pierwszej połowy do udanych.

Po zmianie połów inicjatywę przejęło Rennes,  jednak długo trzeba było czekać na bramkę wyrównującą. Nawet fakt, że od 71 minuty, po tym jak Boufal zobaczył drugą żółtą kartke, Lille grało w osłabieniu.  Bramkę na remis w końcówce spotkania zdobył Dembele,  po tym jak sędzia podyktował jedenastkę.  Tym sposobem ekipa Kamila Grosickiego uratowała jeden cenny punkt w walce o puchary.

Lille OSC – Stade Rennes 1:1