dailymail.co.uk

Remisem 1-1 zakończyło się spotkanie na szczycie ligi portugalskiej pomiędzy FC Porto a Benficą Lizbona. Dla ,,Smoków” bramkę zdobył Diogo Jota, a na jego trafienie w doliczonym czasie gry odpowiedział Lisandro Lopez.

Pierwsza połowa należała do drużyny z Estadio do Dragao, lecz w tej odsłonie nie zobaczyliśmy goli. Worek z bramkami rozwiązał się dopiero po zmianie stron. W 50. minucie podanie od Jesusa Manuela Corony na gola zamienił Diogo Jota, zaskakując bramkarza gości mocnym strzałem z ostrego kąta. Benfica próbowała z całych sił doprowadzić do wyrównania. Kiedy wydawało się, że nic już nie jest w stanie odebrać zwycięstwa zespołowi Porto, to gola głową po dośrodkowaniu Andre Horty strzelił Lisandro Lopez. Stadion zamarł i można było wtedy usłyszeć tylko fetujących fanów z Lizbony.

Dzięki wyrównującemu trafieniu Lopeza Benfica utrzymała pięciopunktową przewagę nad swoim rywalem z Estadio do Dragao i bez względu na wyniki pozostałych spotkań, pozostanie ona liderem portugalskiej Primeiry Ligi.

FC Porto- Benfica Lizbona 1:1(0:0)