Derby Krakowa zawsze przyciągają kibiców na stadion. Nie inaczej było i tym razem. Fani Białej Gwiazdy zapełnili trybuny po brzegi, licząc na rewanż za porażkę w poprzedniej rywalizacji obu ekip. Ostatecznie mecz zakończył się jednak remisem 1:1, który nikogo nie może satysfakcjonować.

Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęła Wisła Kraków. Już w 3. minucie, kapitalnym uderzeniem popisał się Chorwat Petar Brlek, który nie dał szans strzałem z dystansu bramkarzowi Cracovii. Szybko strzelona bramka dała spory komfort gospodarzom, którzy nie planowali poprzestać na jednym trafieniu. Kolejne akcje nie przynosiły jednak pożądanego efektu, bo coraz lepiej zaczęła grać drużyna Jacka Zielińskiego. Cracovia, która w ostatnim czasie nie grzeszy skutecznością, także i tym razem, pomimo kilku dogodnych sytuacji, nie była w stanie zamienić ich na choćby jedną bramkę. Do przerwy więc, mimo lepszych statystyk zespół gości przegrywał 0:1.

Po zmianie stron również nie brakowało emocji. Cracovia za wszelką cenę chciała doprowadzić do wyrównania. Dobrze broniąca się Wisła, ani myślała jednak o chwili dekoncentracji, co z każdą kolejną minutą coraz bardziej podrażniało piłkarzy gości. Nerwów na wodzy w pewnym momencie nie utrzymał jednak Krzysztof Piątek, który w walce o piłkę odepchnął Macieja Sadloka, przez co na boisku doszło do przepychanki pomiędzy zawodnikami obu drużyn. Obeszło się jednak bez czerwonych kartek, a na samej sytuacji zdecydowanie skorzystała Cracovia. Widocznie pobudzony po tym zajściu Piątek, chwilę później wykorzystał niefrasobliwość obrońcy Wisły i po jego złym wybiciu piłki, umieścił ją w bramce odwiecznego rywala. Jak się później okazało było to decydujące trafienie.

Wisła Kraków 1:1 Cracovia (1:0)

1:0 3′ Petar Brlek

1:1 71′ Krzysztof Piątek

Wisła Kraków: Załuska – Jović (73′ Bartosz), Głowacki, Uryga, Sadlok – Mączyński, Popović – Boguski, Brlek, Małecki, Brożek (80′ Ondrasek)

Cracovia: Sandomierski – Deleu, Polczak, Wołąkiewicz, Brzyski – Budziński, Covilo – Wójcicki, Steblecki (56′ Dąbrowski), Szczepaniak – Piątek (81′ Cetnarski)

Sędzia główny: Tomasz Kwiatkowski

Widzów: 28907