Remis w Chorzowie

Pierwsze niedzielne spotkanie rozpoczęło się w Chorzowie gdzie tamtejszy Ruch podejmował Śląska Wrocław. Przed tygodniem piłkarze z Cichej zostali rozbici w Białymstoku 0:6, dlatego chcieli zmazać złą plamę. Atutem także było pokazanie się przed nowym trenerem Janem Kocianem.

Pierwsza połowa upłynęła się na badaniu obu drużyn i nie było zbyt wiele ciekawych akcji i wynik brzmiał 0:0. Po zmianie stron, było już większe zaangażowanie i nareszcie było to czego najbardziej oczekują kibice, czyli bramki. Na prowadzenie wyszli goście, a gola zdobył Tomasz Hołota, choć piłkę na początku trafił Portugalczyk Marco Paixao, futbolówka po trzech rykoszetach wpadła do siatki. W 61. minucie wyrównującego gola strzelił Kuświk, strzałem głową.

Remis nie bardzo zmienia tabelę, a Śląsk ma na koncie 11. punktów i jest na siódmej pozycji, natomiast Ruch jest przedostatnim zespołem ligi z dorobkiem siedmiu punktów.

Ruch Chorzów – Śląsk Wrocław 1:1 (0:0)

Kuświk 61′ – Hołota 59′

Ruch Chorzów: Buchalik – Helik, Stawarczyk, Dziwniel, Janoszka – Surma, Starzyński, Babiarz, Włodyka (83. Kwiatkowski) – Malinowski, Jankowski (46. Kuświk)

Śląsk Wrocław: Gikiewicz – Ostrowski, Kokoszka, Dudu Paraíba, Pawelec – Mila, Stevanović, Kaźmierczak, Hołota – Plaku (71. Patejuk), Paixão