Real wygrywa i jest o krok od mistrzostwa

Cristiano Ronaldo

uefa.com

Real Madryt pokonał 4:1 Celtę Vigo w zaległym meczu 21. kolejki La Liga, dzięki temu Królewscy potrzebują punktu do zdobycia mistrzostwa.

W 10. minucie Real już wyszedł na prowadzenie po podaniu z lewej strony od Isco, Ronaldo mocnym strzałem zza pola karnego otworzył wynik spotkania. W drugiej połowie Real podwyższył wynik spotkania, Ronaldo po kontrze strzelił swojego 24. gola w sezonie. W 62. minucie Iago Aspas dostał drugą zółtą kartkę i gospodarze kończyli mecz w 10. Mimo tego Celta doszła do głosu i Guidetti strzelił bramkę kontaktową, jednak minutę później Benzema po podaniu Marcelo nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce i ponownie Królewscy byli na dwu bramkowym prowadzeniu. W 88. minucie Kroos ustalił wynik spotkania, dzięki temu Realowi wystarczy jeden punkt w meczu z Malagą do zdobycia mistrzostwa.

Celta Vigo 1:4 Real Madryt