Real sięgnie po Fabiana Ruiza jeszcze w styczniu?

Fabian Ruiz

Zdjęcie: https://as.com/

Jeden z najbardziej perspektywicznych zawodników włoskiej Serie A, Fabian Ruiz znalazł się na celowniku śmietanki europejskiego futbolu.

Zainteresowanie zawodnikiem wyraziła już FC Barcelona, która bez wahania gotowa była na rozpoczęcie negocjacji. Do walki o względy 23-latka dołączył również Real Madryt, dla którego transfer Hiszpana ma być priorytetem na nadchodzące miesiące. Karty wciąż rozdaje jednak obecny klub zawodnika, SSC Napoli, który jest o krok od przedłużenia umowy z Ruizem.

Prezes “Azzurri”, Aurelio De Laurentiis jest świadomy szerokiej gamy umiejętności Fabiana i w nowym kontrakcie chce zawrzeć klauzulę odstępnego w wysokości bagatela 120 milionów €, co w głównej mierze ma odstraszyć potencjalnych kupców z La Ligi i zapewnić dogodną pozycję w przypadku ewentualnych negocjacji. Włoch ma również na uwadze to, iż reprezentant Hiszpanii nie jest zadowolony ze swojej obecnej pensji i przy okazji najbliższych rozmów otrzyma zapewnienie zdecydowanej podwyżki.

Kierownictwo “Los Blancos” nie składa jednak broni i chce, by Ruiz dołączył do nich już w styczniu. Odejście w połowie trwającej kampanii wydaje się mało realne, zważywszy na brak zawartej kwoty odstępnego w obecnej umowie zawodnika, co znacząco utrudni przeprowadzenie płynnej transakcji. Napoli liczy z kolei na długoterminową współpracę i nie przewiduje odejścia swojej “perełki”, której obecny kontrakt wygasa wraz z końcem czerwca 2023 roku.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *