Real oraz Atletico ze wsparciem władz La Liga

as.com

W związku z nałożonym wczoraj przez FIFA zakazem transferowym na oba madryckie z wielu stron napływają komentarze odnośnie tej sytuacji. Zarówno Real, jak i Atletico oficjalnie potwierdziły, że złożą kolejne odwołanie w tej sprawie. Dzisiaj władze hiszpańskiej ligi wydały komunikat z wyrazami wsparcia dla obu klubów. Oto jego treść:

La Liga chce przedstawić pełne wsparcie całego hiszpańskiego futbolu wobec polityki ochrony małoletnich i zajmowania się ich rozwojem oraz kształceniem. Co więcej, La Liga zaproponowała RFEF odpowiedni system rekompensowania klubów szkolących, który byłby kompatybilny z rozwojem małoletnich.

Dalej, La Liga powtarza, że zachowania obu ukaranych klubów są prowadzone w zgodzie z szacunkiem, interesem i kształceniem małoletnich. Zostało to przedstawione na wielu spotkaniach roboczych przeprowadzanych w ostatnich sezonach wraz ze specjalistami od tego tematu ze wszystkich klubów i spółek akcyjnych.

Jak zostało to podkreślone 14 stycznia, La Liga ubolewa nad karami nałożonymi na kluby i uważa je za nieproporcjonalne oraz nadmierne w stosunku do zachowania obu podmiotów”.

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.