goal.com

Piłkarze Realu Madryt zremisowali z Bayernem Monachium 2:2 w rewanżowym meczu półfinału Ligi Mistrzów. W Monachium wygrali 2:1 i to oni zagrają w finale Champions League.

Królewscy przystępowali do tego meczu z jednobramkową przewagą i byli w lepszej sytuacji przed rewanżem niż drużyna z Monachium, która musiała wygrać dwoma bramki by awansować do wielkiego finału.

Goście wiedzieli, że ich sytuacja jest ciężka i od pierwszej minuty rzucili się do ataku, była to dobra decyzja bo udało się szybko zdobyć bramkę. Franck Ribéry dośrodkował w pole karne, Sergio Ramos wybił piłkę piętą prosto pod nogi Joshuy Kimmicha, a niemiecki obrońca pewnie pokonał bramkarza Królewskich.

Monachijczycy nie cieszyli się długo z tego prowadzenia, bo już w 11. minucie Real wyrównał. Marcelo posłał piłkę w szesnastkę Bayernu, tam świetnie był ustawiony Karim Benzema i mocnym strzałem głową pokonał Svena Ulreicha.

Podopieczni Juppa Heynckesa byli blisko prowadzenia, gdy Ribéry podał do Thomasa Müllera, ten obrócił się, kopnął futbolówkę w stronę bramki, ale Keylor Navas pewnie ją złapał. Swoją okazję do objęcia prowadzenia miał też Real. Cristiano Ronaldo dostał piłkę od Marco Asensio, minął jednego z obrońców Bayernu, uderzył przy krótkim słupku, ale Ulreich dobrze obronił. Już na samym końcu pierwszej połowy mieliśmy kontrowersję, bo Marcelo zagrał ręką w szesnastce, ale zdaniem sędziego nie było tam karnego. Do przerwy w Madrycie mieliśmy remis po 1.

Druga część rozpoczęła się świetnie dla Realu, a katastrofalnie dla Bayernu. Corentin Tolisso podał piłkę do Ulreicha, ten w nią nie trafił i przeleciała mu ona pod nogą, bramkarza minął Benzema i bez problemu skierował futbolówkę do pustej bramki.

W 54. minucie mogło być już 3:1, gdy Marcelo wrzucił w pole karne, ale Ronaldo zmarnował stuprocentową sytuację. Niewykorzystana okazja zemściła się na gospodarzach, bramkę wyrównującą z ostrego kąta zdobył gracz wypożyczony z Madrytu do Monachium, James Rodríguez.

Bayern miał jeszcze kilka groźnych sytuacji, ale Navas był świetnie dysponowany, pokazał to, gdy fenomenalnie obronił strzał Tolisso. Ostatecznie Real Madryt zremisował z Bayernem Monachium 2:2 i trzeci raz z rzędu awansował do finału Ligi Mistrzów.