W 27.kolejce Primera Division Real Madryt ograł Levante UD 3:0. Dzięki czemu “Królewscy” odskoczyli Atletico na trzy punkty, a FC Barcelonie na 4.

Od pierwszej minuty gospodarze ostro atakowali, nie pozostawiając gościom złudzeń. Pierwszą groźną akcję Real przeprowadził w dziesiątej minucie, a już chwile później CR7 zdobył bramkę na 1:0. Z rzutu rożnego piłkę dośrodkował Di Maria, a strzałem głową Ronaldo pokonał bramkarza rywali. Chwilę później Benzema mógł podwyższyć, lecz fatalnie spudłował. Po za tym sędzia pokazał, że Francuz był na spalonym. Do końca pierwszej połowy Real atakował, lecz w większości przypadków kończyło się tylko na strachu kibiców Levante, lub rzucie rożnym.

Druga część spotkania w dalszym ciągu przebiegała pod dyktandem “Los Galacticos”. W 49″minucie gola na 2:0 zdobył Marcelo. Wspaniałą indywidualną akcją popisał się Cristiano Ronaldo, który po ograniu dwóch rywali dograł piłkę do Brazylijczyka. Ten ograł obrońców i zdobył przepiękną bramkę.  W 55″ minucie Levante miało w końcu pierwszą groźną akcję. Zakończyła się ona tylko rzutem rożnym. Real w dalszym ciągu atakował, lecz na boisku coraz groźniej wyglądała walka. Sędzia coraz częściej sięgał po kartki. W 64″minucie Navarro otrzymał czerwoną kartkę za faul na Cristiano Ronaldo.  Mimo przewagi gospodarzy wynik się nie zmieniał, aż do 81″ minuty. Marcelo wrzucił piłkę w pole karne, a akcję zamykał obrońca Levante – Nikos. Sytuacja wyglądała dość kuriozalnie, ponieważ Grek tak się ustawił, jakby chciał strzelić bramkę.  Do końca gospodarze stwarzali sobie przewagę, lecz nie udało się podwyższyć wyniku.

Real Madryt 3:0 (1:0) Levante UD