Raul: Zidane potrafi rozmawiać z zawodnikami

http://www.sportskeeda.com/football/raul-backs-real-madrid-to-win-la-decima

Raul Gonzalez pochwalił Zinedina Zidane’a. Legenda hiszpańskiej piłki uważa, że Francuz potrafi się dogadać z zawodnikami Realu Madryt, co pozytywnie wpływa na atmosferę w drużynie.

Kiedy trenerem madryckiego klubu był Rafa Benitez wielu graczy skarżyło się na fatalny nastrój w ekipie i problemy z komunikacją z menadżerem. Od czasu kiedy zespół prowadzi Zizou sytuacja znacznie się poprawiła, a Real nareszcie zaczął grać efektownie i ofensywnie. Ponadto wszyscy piłkarze są zadowoleni z zachowania Francuza, który jest bardzo przyjaźnie nastawiony do zawodników.

Również Raul, który wie co się dzieje w klubie pochwalił Zidane’a:

– Zidane to jeden z najlepszych piłkarzy w historii. Wspaniale zna wszystkie kulisy tego klubu. Optymistycznie patrzę na jego początek, bo pierwsze mecze pokazały, że drużyna jest szczęśliwsza. Rozegrała dwa świetne spotkania, w których widać było wspaniały futbol. Teraz muszą pracować i utrzymać regularność, kiedy przyjdą najważniejsze mecze (…) Piłkarze szanują wszystkich trenerów, którzy są dobrzy, i każdego człowieka, który może ich czegoś nauczyć lub potrafi zmotywować bez względu na to, ile grają. Wielu z obecnych piłkarzy Realu jako dzieci oglądało Zidane’a wygrywającego mundial. Jego przekaz łatwiej do nich trafia. Zawodnik powinien szanować wszystkich, ale to jasne, że przy Zidanie starają się z całych sił wyłapać wszystko, co ma im do powiedzenia, i zrobić to, czego od nich oczekuje.

Autor: Joanna Foltynowicz, źródło: beinsports.com/marca.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi