Obraźliwy komentarz w brytyjskiej telewizji.

Po meczu Anglia – Czarnogóra (zakończonego zwycięstwem Anglii 4:1).  Adrian Chiles z telewizji iTV pozwolił sobie na żart o polskich kibicach. Dziennikarz znany z chamskiego poczucia humoru znów dał popis swoich umiejętności. 

Podczas studia pomeczowego Chiles powiedział: To praktycznie mecz domowy dla Polaków. Na trybunach będzie ich z 15 tysięcy, jestem pewny.

Znajdujący się w studiu były angielski piłkarz Lee Dixon odpowiedział: Mam nadzieję, że po meczu wszyscy polscy kibice będą płakać.

Po tym zdaniu Chiles nie wytrzymał i  zażartował w swój sposób: Prowadzę obecnie dość poważne prace budowlane, bądź ostrożny z takimi życzeniami. 

Tym zdaniem prezenter wywołał falę krytyki, nie tylko wśród polskich emigrantów, lecz także wśród Brytyjczyków.  Widzowie odebrali to jako obrazę Polaków i komentarz rasistowski. Do skrzynki mailowej zaczęły napływać wiadomości z prośbą o ukaranie, a nawet zwolnienie Chilesa! To nie pierwszy wybryk niesfornego prezentera. W tamtym roku obraził nigeryjskiego piłkarza Petera Odemwingie, zmieniając tytuł “tweet of the year” (tweet roku), na “twat of the tear” (ciota roku).

 


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *