Radoslav Latal bliski objęcia Jagiellonię Białystok

Radoslav Latal / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Radoslav Latal porozumiał się z Jagiellonią Białystok i zostanie nowym szkoleniowcem zastępując tymczasowego Rafała Grzyba – dowiedział się “Przegląd Sportowy”. Klub z województwa podlaskiego zakończył rok kalendarzowy w strefie spadkowej. 

49-letni Czech przyjechał do Polski, aby dogadać ostateczne warunki kontraktowe. Jednak na przeszkodzie stoi obecny pracodawca, a więc Sigma Ołomuniec, którą Radoslav Latal prowadzi od lipca tego roku. Nie jest jasne, czy czeski klub zgodzi puścić trenera do Polski. Po tym jak Ireneusz Mamrot stracił posadę trenera pojawiło się kilku kandydatów. Wśród nich wymieniano Marcina Brosza z Górnika Zabrze czy też Adama Nawałkę, choć plotki odnośnie byłego selekcjonera “biało-czerwonych” zdemontował prezes Cezary Kulesza. – Co za bzdury i niedorzeczności – mówił. W dwóch ostatnich meczach drużynę poprowadził Rafał Grzyb – z Lechią Gdańsk (3:0) oraz z Górnikiem Zabrze (0:3).

Radoslav Latal jest doskonale znany kibicom Piasta Gliwice. W sezonie 2015/2016 doprowadził popularne “Piastunki” do wicemistrzostwa Polski, by przed następnym sezonem niespodziewanie popaść w konflikt z władzami klubu. Twarda ręka – z tego kojarzony jest czeski trenera. Jeszcze przed wznowieniem treningów mamy poznać nowego opiekuna “Jagi”.

źródło: Przegląd Sportowy / własne


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *