Puchar Włoch: AS Roma za burtą

asroma.com

AS Roma próbowała walczyć do końca i wygrała 3:2 z Lazio Rzym, ale zaliczka z pierwszego meczu promuje Lazio Rzym. I to właśnie drużyna Simone Inzaghiego zagra w finale Pucharu Włoch.

Otwarcie worka z bramkami miało miejsce jeszcze w pierwszej połowie. Fatalny błąd w swoim polu karnym popełnił Kostas Manolas. Do piłki dopadł Ciro Immobile, którego strzał obronił Alisson. Jednak przy dobitce Milinkovicia-Savicia Brazylijczyk nie miał już szans. Roma wyrównała tuż przed przerwą. Tym razem zawiódł jeden z defensorów Lazio – Stefan de Vrij. Piłkę po dośrodkowaniu wybił na tyle nieudolnie, że Stephan El Shaarawy z łatwością wpakował ją do siatki.

W 56. minucie ponownie dał o sobie znać Immobile. Napastnik Lazio nie dał jakichkolwiek szans Alissonowi w konfrontacji sam na sam. Później jednak wieczór należał do Mohameda Salaha. Egipcjanin najpierw w 66. minucie dobił uderzenie El Shaarawy’ego, a potem w końcówce meczu dał zwycięstwo Romie. To jednak nie wystarczyło.

Dla ekipy Luciano Spallettiego oznacza, że ten sezon zakończą prawdopodobnie bez żadnego trofeum.

AS Roma – Lazio Rzym 3:2 (1:1)
0:1 – Sergej Milinković-Savić 37′
1:1 – Stephan El Shaarawy 43′
1:2 – Ciro Immobile 56′
2:2 – Mohamed Salah 66′
3:2 – Mohamed Salah 90′

Roma: Alisson – Antonio Ruediger, Kostas Manolas, Juan Jesus (46′ Bruno Peres), Emerson Pamieri – Radja Nainggolan, Leandro Paredes (81′ Francesco Totti), Kevin Strootman – Stephan El Shaarawy (71′ Diego Perotti), Edin Dzeko, Mohamed Salah.

Lazio: Thomas Strakosha – Bastos, Stefan de Vrij (46′ Wesley Hoedt), Wallace – Dusan Basta, Sergej Milinković-Savić, Lucas Biglia (71′ Alessandro Murgia), Senad Lulić, Jordan Lukaku – Felipe Anderson (57′ Balde Diao Keita), Ciro Immobile.

Żółte kartki: Nainggolan, Dzeko, Paredes, Perotti (Roma) oraz Anderson, Lukaku (Lazio).