Puchar Polski: Zagłębie przegrywa z Koroną

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W pierwszym meczu ćwierćfinału Pucharu Polski, Zagłębie Lubin przegrało z Koroną Kielce 0:1. Jedyną bramkę dzisiejszego wieczoru zdobył Maciej Górski.

Już w 3. minucie gospodarze powinni wyjść na prowadzenie. Z prawej strony dośrodkowywał Alan Czerwiński, ale z strzałem Bartłomieja Pawłowskiego uporał się bramkarz Korony. Później do głosu dochodzili podopieczni Gino Lettierego.  Po dośrodkowaniu Djibrila Diawa, piłkę do Elii Soriano zgrał Maciej Górski, a hiszpański napastnik huknął w poprzeczkę.  Tuż przed przerwą piłka wpadła do siatki Zagłębia. Goran Cvijanović uderzył sprzed pola karnego, futbolówkę odbił bramkarz gospodarzy, a do bramki trafił Maciej Górski. Mimo że za pierwszym razem sędzia odgwizdał spalonego, po wideoweryfikacji VAR było widać, że gol został zdobyty prawidłowo. Pierwsza połowa zdecydowanie dla Korony.

Od początku drugiej połowy, Zagłębie dążyło do wyrównania. Najlepszą okazję miał Jarosław Kubicki, jednak jego strzał poszybował w trybuny. Niezłą sytuację stworzył sobie także Jakub Świerczok, jego strzał z problemami obronił Zlatan Alomerović. Kilka minut później ten sam zawodnik znowu zawiódł. Po dośrodkowaniu Kubickiego, Świerczok uderzył ze ”szczupaka” obok bramki. Nadzieje chociaż na remis dla Zagłębia, zmalały gdy po drugiej żółtej kartce, wyleciał Bartosz Kopacz. Ostatecznie Korona wygrała z Zagłębiem 1:0 i jest bliżej awansu do półfinału.