Puchar Polski: Legia jedną nogą w finale

Paweł Maul (Pilkarskiswiat.com)

W pierwszym spotkaniu 1/2 finału Puchar Polski, Legia Warszawa zdeklasowała Zawiszę Bydgoszcz wygrywając 4:0. Wynik w Warszawie mógł być wyższy, ale Węglarz obronił rzut karny Ondreja Dudy.

Od początku spotkania Legia chciała jak najszybciej udowodnić swoja wyższość na boisku. Już w 6. minucie Nikolić z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki i Wojskowi objęli prowadzenie. Worek z bramkami rozwiązał się w drugiej połowie. Najpierw wspaniałym uderzeniem z dystansu popisać się Łukasz Broź, piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i Węglarz nie miał szans. Później na boisku królował już Nemanja Nikolić. Najlepszy strzelec Ekstraklasy w tym sezonie, wpisał się jeszcze dwukrotnie na listę strzelców i skompletował hattricka. Legia wygrywając 4:0 jest zdecydowanym faworytem przed meczem rewanżowym.

Rewanż odbędzie się 6. kwietnia o 18:00 w Bydgoszczy.

Legia Warszawa – Zawisza Bydgoszcz 4:0 (1:0), Stadion Wojska Polskiego (Warszawa)

1:0 – Nikolić 6′

2:0 – Broź 50′

3:0 – Nikolić 63′

4:0 – Nikolić 79′