Puchar Polski: Ivan Gonzalez daje awans Wiśle Kraków

pilkarskiswiat.com

We wtorkowym spotkaniu 1/16 Pucharu Polski, Wisła Kraków przy Reymonta pokonała imienniczkę z Płocka (2:1). Kilka dni temu w starciu ligowym również Biała Gwiazda okazała się lepsza od ekipy Jerzego Brzęczka wygrywając (1:0).

W pierwszej połowie obie drużyny stworzyły kilka ciekawych okazji, lecz za każdym razem brakowało skuteczności piłkarzom. Zatem do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis.

Po zmianie stron goście dość szybko objęła prowadzenie. W 49. minucie po asyście Mateusza Piątkowskiego do siatko trafił 21-letni Jakub Łukowski, który do Płocka powrócił z wypożyczenia z pierwszoligowej Olimpii Grudziądz. Kilka minut później gospodarze doprowadzili do wyrównania. W polu karnym został powalony Ivan Gonzalez przez Dominika Furmana, a arbiter Dominik Sulikowski po konsultacji ze swoim asystentem podjął decyzję o podyktowaniu rzutu karnego. Jedenastkę wykorzystał pewnie sam poszkodowany, choć jego intencje wyczuł Mateusz Kryczka. W samej końcówce spotkania, stoper Płocczan Igor Łasicki zablokował ręką uderzenie Tomasza Cywkę i sędzia musiał podyktować po raz kolejny jedenastkę dla Białej Gwiazdy. W 86. minucie Ivan Gonzalez po raz drugi z wapna pokonał golkipera i ustalił wynik meczu.

Kolejnym rywalem w 1/8 Pucharu Polski Wisły Kraków będzie ktoś z pary Zagłębie Sosnowiec – Korona Kielce, a to spotkanie zostanie rozegrane w czwartek o godzinie 19:00.

Wisła Kraków – Wisła Płock 2:1 (0:0)
Gonzalez 56′ (kar), 86′ (kar) – Łukowski 49′

Wisła K: Buchalik – Cywka, Gonzalez, Arsenić, Pietrzak – Llonch (71. Małecki), Halilović – Bartosz (77. Kostal), Wojtkowski, Boguski (67. Brlek) – Brożek

Wisła P: Kryczka – Stępiński, Sielewski, Łasicki, Pirvulescu – Łukowski, Furman, Dźwigała, Varela (62. Michalak) – Lebedyński (70. Kante), Piątkowski (Merebaszwili)

Sędzia: Dominik Sulikowski (Gdańsk)

Czerwona kartka: Igor Łasicki 86′