Puchar Polski: Arka wygrywa w Głogowie

Kamil Chmielewski

W pierwszym meczu ćwierćfinałów Pucharu Polski, Chrobry Głogów przegrał z Arką Gdynią 0:2. Bramki dla gości zdobył Rubén Jurado i Konrad Danielak, który trafił do własnej siatki.

W pierwszych 45 minutach najgroźniejszą akcję stworzyła sobie Arka i ją wykorzystała. Po podaniu od Sergeya Krivtsa, piłkę praktycznie do pustej bramki skierował  Rubén Jurado. Później widzieliśmy dużo niedokładności, jednej jak i drugiej drużyny. Jeśli by trzeba było wskazać lepszy zespół w pierwszej połowie, to minimalnie była to Arka.

Drugą część gry od śmielszych ataków rozpoczął Chrobry, tylko że nic z tego nie wynikało. Blisko bramki wyrównującej było w 73. minucie. Mateusz Machaj świetnie uderzył z rzutu wolnego, ale jeszcze lepszą interwencją popisał się Krzysztof Pilarz. W ostatniej minucie doliczonego czasu, bramkę samobójczą strzelił Karol Danielak i Arka wygrała 2:0. Gdynianie są jedną nogą w półfinale Pucharu Polski.