Puchar Króla: Podsumowanie środowych spotkań

W minioną środę zostało rozegranych sześć spotkań 1/8 finału Pucharu Króla. Kibice mogli liczyć na wiele emocji gdyż czekały ich aż trzy spotkania derbowe.

Sevilla o krok bliżej awansu. Krychowiak strzela bramkę.

W spotkaniu derbowym stolicy Andaluzji od początku przeważali gości. Bramkę dla Sevilli już w 13. minucie strzelił Krohn-Dehli. Sevilla również drugą połowę rozpoczęła bardzo dobrze. Może nawet jeszcze lepiej, już 4. minuty po wznowieniu gry wynik podwyższył Grzegorz Krychowiak. Betis w końcówce mógł strzelić bramkę kontaktową. Jednak Castro w fatalny sposób wykonał rzut karny i posłał piłkę wysoko ponad poprzeczką. Ponadto chwilę później za drugą żółtą kartę z boiska musiał zejść N’Diaye. Sevilla pewnie dowiozła 2:0 do końca.

Pogrom w derbach Barcelony. Debiut nowych piłkarzy.

Na Camp Nou tego wieczora sprawy nabrały niespodziewanego obrotu. W 9. minucie Caicedo wprawił w osłupienie kibiców Blaugrany i dał prowadzenie Espanyolowi. Radość gości nie trwała długo, niespełna cztery minuty później do wyrównania doprowadził Messi. Argentyńczyk nie zamierzał poprzestać na jednej bramce. Tuż przed przerwą fantastycznie uderzył z rzutu wolnego i wyprowadził Barce na prowadzenie. Druga połowa to bardzo brutalna gra Espanyolu i kolejne bramki dla Barcelony. W 49. minucie do siatki trafił Pique, a w końcówce spotkania wynik ustalił Neymar. Przy obu bramkach asystował najlepszy tego wieczora na boisku Messi. Na uwagę zasługuje brutalna gra gości, kończyli mecz w 9-tkę, a ponadto otrzymali siedem żółtych kartek. Debiutu po pół roku treningów doczekali się też: grający od pierwszych minut Arda Turan oraz wchodzący w 67. minucie Aleix Vidal.

Małe derby Madrytu na remis.

W ostatnim ze środowych spotkań Rayo podejmowało Atletico. Mimo tego, że Diego Simeone wystawił mocny skład to gospodarze dłużej utrzymywali się przy piłce, a w efekcie w 35. minucie za sprawą Martineza zdobyli bramkę. W drugiej połowie w szeregach gości doszło do zmian i do wyrównania doprowadził Niguez. Jak się okazało bramek już więcej nie zobaczyliśmy i o awansie do 1/4 finału zdecyduje spotkanie na rozegrane na Vincente Calderon.