Puchar Króla: Pewne zwycięstwo Atletico Madryt

Atletico pewnie zwyciężyło ze zdecydowanie niżej notowaną drużyną. Zespół gospodarzy miała przewagę w praktycznie każdym aspekcie gry, co przełożyło się na rezultat spotkania.

W pierwszej połowie spotkania Atletico było zdecydowanie stroną dominującą. W posiadaniu piłki przeważali nad rywalami aż 61% do 39%. Oprócz tego stworzyli sobie wiele sytuacji. Najlepsza z nich była w 26. minucie, gdzie Lucas strzelił w słupek, a następnie zawodnicy Atletico nie zdołali wpakować piłki do siatki. Pomimo tego, że drużyna z Madrytu ciągle napierała na zespół gości, Ci bardzo dobrze się bronili. Pomimo wielu sytuacji do przerwy zachowali czyste konto.

W drugiej połowie “Atleti” ciągle dominowało nad rywalem. Od 50. minuty stworzyli sobie kilka niezłych okazji. Dało to oczekiwany efekt – w 57. Carrasco zdobył bramkę po świetnej kontrze i bardzo dobrym podaniu Diego Costy. Zawodnicy Diego Simeone chcieli pójść za ciosem. Atak za atakiem, akcja za akcją. W 74′ Correa dobrze zbiegł do środka wzdłuż linii końcowej i dograł do Gameiro, a ten wpakował piłkę do siatki. W 81. minucie zawodnicy Atletico zadali kolejny cios rywalowi. Torres wyłożył piłkę Vitolo, a ten strzelił bramkę na 3-0. Atletico mieli oprócz tego jeszcze więcej dobrych okazji, jednak były one niewykorzystane (np. Gameiro czy Torres). Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-0, co w dwumeczu dało wynik aż 7-0 i pewny awans drużyny Diego Simeone.