Puchar Azji: Gospodarze w finale

Australia rozstrzygnęła mecz półfinału Pucharu Azji już w pierwszym kwadransie gry strzelając dwa gole Zjednoczonym Emiratom Arabskim i wygrywając całe spotkanie 2:0. W sobotnim finale zobaczymy gospodarzy w starciu z Koreą Południową.

Australijczycy przeważali od początku do końca pierwszej części spotkania, ale nie była to jakaś miażdżąca przewaga. „Kangury” byli po prostu skuteczniejsi. Wykorzystali perfekcyjnie sytuacje, które nadarzyły im się już na początku meczu. Już w 3. minucie znakomite dośrodkowanie z rzutu rożnego na gola zamienił Sainsbury. W 14. minucie meczu było już 2:0 dla gospodarzy turnieju. Zamieszanie w polu karnym Zjednoczonych Emiratów Arabskich, piłka trafiła pod nogi Davidsona, a ten sprytnym strzałem przy słupku zdobył gola. W dalszej części pierwszej połowy Australia kontrolowała mecz, a piłkarze Emiratów nie byli w stanie sforsować obrony grającej w żółtych koszulkach.

Druga część meczu nie była tak ciekawa jak pierwsza. Australia starała się urywać cenny czas, który przybliżał ich do awansu do finału. Reprezentacja ZEA nie potrafiła nawiązać walki na tyle, aby zagrozić Australijczykom. Całość słabszego obrazu drugiej połowy dopełnia brak celnych strzałów ze strony tak jednych, jak i drugich.

27.01.2015, godz.10.00 Puchar Azji, półfinał: Australia – Zjednoczone Emiraty Arabskie 2:0(2:0)

Gole:

Gol 1:0 – 3′ Sainsbury

Gol 2:0 – 14′ Davidson

Kartki:

Australia: zolta kartka yellow card Leckie, Jedinak

Zjednoczone Emiraty Arabskie: –

W piątek zostanie rozegrany mecz o 3. miejsce. Irak zagra z ZEA. W finałowym meczu, który odbędzie się w sobotę Australia zagra z Koreą Południową. Początek obydwu spotkań o godzinie 10.00 czasu polskiego.