PSV wygrywa w Superpucharze Holandii

voetbal.com

Pierwszym trofeum zdobytym w tym sezonie przez drużynę Phillipa Cocu jest Superpuchar Holandii. PSV pokonało w Amsterdamie FC Groningen. Dla ,,Rolników’’ to dziesiąta wygrana w historii.

Podopiecznym Phillipa Cocu zwycięstwo nie przyszło łatwo. Zdobywcy krajowego Pucharu rywalizowali z Mistrzem jak równy z równym. Jednak za każdym razem w polu karnym PSV brakowało im dokładności, aby zagrozić bramce Jeroena Zoeta. Po 25 minutach gola dającego prowadzenie zdobył de Jong. Po dośrodkowaniu w ,,jedenastkę” piłkarzy z Groningen, napastnik umieścił piłkę w siatce. Pod koniec pierwszej części konfrontacji uderzenie Hateboera wybronił golkiper PSV. Chwilę później Zoeta uratował słupek.

Kilka minut po zmianie stron było już 2:0. Po podaniu od Pröppera i przebiegnięciu wzdłuż linii pola karnego gola zdobył Maher. Ostateczny rezultat ustalił strzelec pierwszej bramki. Do odbitej przez obrońcę piłki dopadł de Jong, który z bliska pokonał bezradnego Padta. W ostatniej minucie szansy na podwyższenie rezultatu z rzutu karnego nie wykorzystał Guardado. Jego intencje wyczuł holenderski bramkarz.