Przemysław Frankowski bohaterem RC Lens. Polak z kolejnym golem w Ligue 1 [WIDEO]

Przemysław Frankowski | Reprezentacja Polski

Shutterstock/Mikołaj Barbanell

Przemysław Frankowski w piątkowy wieczór strzelił swojego trzeciego gola w tym sezonie Ligue 1. Drużyna Polaka pokonała RC Strasbourg 2:1, notując tym samym czwartą wygraną z rzędu w lidze.

Przemysław Frankowski w 11. minucie wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Polak przyjął piłkę w polu karnym rywala i technicznym strzałem tuż przy prawym słupku skierował futbolówkę do bramki.

Początkowo sędzia główny wczorajszej rywalizacji gola nie uznał, dopatrując się pozycji spalonej. Po trwającej blisko trzy minuty wideoweryfikacji arbiter zmienił swoją pierwotną decyzję. Tym samym Frankowski mógł w pełni celebrować zdobycie trzeciej bramki w tym sezonie Ligue 1. Dla reprezentanta Polski to pierwszy gol od 14 stycznia i wygranego 1:0 meczu z Auxerre.

W 65. minucie prowadzenie gospodarzy podwyższył Facundo Medina. Gości stać był tylko na honorowe trafienia autorstwa Kevina Gameiro w 84. minucie. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i trzy punkty zostały na Stade Bollaert-Delelis. Dla RC Lens to czwarta wygrana z rzędu w lidze.

Cały mecz na ławce rezerwowych gospodarzy spędził inny Polak, Łukasz Poręba.