Mecz z Irlandią na Aviva Stadium w Dublinie było ostatnim sprawdzianem polskiej reprezentacji przed eliminacjami do mistrzostw świata w Brazylii. Podopieczni Waldemara Fornalika ulegli gospodarzom 2:0 (1:0).

Polscy piłkarze mogli liczyć na ogromne wsparcie naszych kibiców, którzy zadbali o niesamowitą atmosferę podczas meczu. “Biało-Czerwoni” wspierani przez fanów zaczęli mecz bardzo dobrze. Co kilka minut mieli okazję do zdobycia bramki i to oni zdominowali pierwszą połowę. Niestety jedyna akcja Irlandczyków w 35 minucie spotkania została zamieniona na bramkę i Polacy schodzili do szatni ze stratą bramki.

W przerwie selekcjoner reprezentacji Polski dokonał kilku zmian z myślą o strzeleniu wyrównującej bramki. To jednak jak się okazało później przyniosło odwrotne skutki. Polacy grali bardzo chaotycznie, nie rozumieli się, a na pewno byli bardzo zmęczeni świetną grą w pierwszej połowie. W tej części gry kilkoma świetnymi interwencjami popisał się Wojciech Szczęsny, ale przy bramce Wes’a Hoolahana w 76 minucie był bez większych szans.

Reprezentacja Polska zalicza pierwszą przegraną w tym roku, Waldemar Fornalik ma już tylko 50 dni do prawdziwego sprawdzianu w eliminacjach do MŚ w Brazylii z reprezentacją Ukrainy.

Dodam, że najlepszym piłkarzem Polski we wczorajszym meczu nie wybrałbym Roberta Lewandowskiego, którego wybrała publiczność przed telewizorami wysyłająca sms-y. Wczoraj najlepiej zagrali Kuba Błaszczykowski, Daniel Łukasik oraz Grzegorz Krychowiak. Najsłabiej oceniłbym Jakuba Wawrzyniaka, który zagrał bardzo słaby mecz.

Irlandia 2-0 Polska