Probierz: Pokazaliśmy morale z bardzo dobrym zespołem

Michał Probierz

Michał Probierz / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Gratuluję moim zawodnikom, bo pierwszy raz w tym sezonie odwróciliśmy losy meczu najpierw przegrywając, a na koniec wygrywając. Pracowaliśmy nad tym dużo w okresie przygotowawczym i dzięki temu pokazaliśmy morale z bardzo dobrym zespołem – stwierdził Michał Probierz po zwycięstwie przed własną publicznością z Lechem Poznań 2:1 (0:1).

To Lech zdobył pierwszą bramkę w tym spotkaniu, ale to Cracovia prezentowała się lepiej na boisku. – Zaczęliśmy bardzo dobrze i po tych kilku niewykorzystanych sytuacjach zacząłem myśleć o tym, że może zdarzyć się jakaś jedna kontra Lecha i tak się stało. Straciliśmy gola w prostu sposób, a uczulaliśmy na to zawodników. Później był mały chaos, bo bardzo szybko chcieliśmy odrobić straty – podkreślił szkoleniowiec “Pasów”. W drugiej połowie krakowski zespół dopiął swego i przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść. – Dla nas ważne było to, że udało nam się szybko wrócić do równowagi. W przerwie wiedzieliśmy, że sytuacje są kwestią czasu i tak się stało. Cieszy mnie też to, że przetrwaliśmy tę końcówkę. W pewnym momencie przegraliśmy środek pola i stąd wynikały moje zmiany – skomentował Probierz.

Szkoleniowiec wyróżnił dobrą postawę Sylwestra Lusiusza i ocenił również występ Ivana Fiolicia, który zadebiutował w podstawowym składzie “Pasów”. – Jeśli chodzi o zawodników to z bardzo dobrej strony pokazał się Lusiusz. Fiolić nie jest dla mnie specjalną nowością, bo już go bardzo dobrze poznałem. Pokazał się z dobrej strony i może być mocnym punktem naszej drużyny. – zakończył opiekun Cracovii.

Źródło: cracovia.pl/własne