Primera Division: Real bezwzględny dla Granady. Królewscy wyrównują rekord!

realmadrid.com

Real Madryt otwierał sobotnie starcia w Primera Division spotkaniem z Granadą na Santiago Bernabeu. Lider tabeli gościł przedostatnią, pogrążoną w kryzysie, z wielkimi brakami ekipę Lucasa Alcaraza. Nikt w Madrycie nie wyobrażał sobie braku trzech punktów dopisanych na konto po tym spotkaniu.

Przed samym spotkaniem odbyła się mała ceremonia, podczas której Cristiano Ronaldo zaprezentował publiczności swoją czwartą w karierze Złotą Piłkę. Gratulacje składali mu byli piłkarze Realu, zdobywcy Złotych Piłek Raymond Kopa, Michael Owen, Luis Figo, Ronaldo i Zinédine Zidane, specjalne filmiki z tej okazji nagrali Kaká i Fabio Cannavaro, a trofeum wręczył mu prezydent honorowy Królewskich Paco Gento.

Po niej Real zaczął od razu w swoim stylu. Niemal cały czas utrzymywał się przy piłce i starał się sforsować defensywę gości. To udało się już w 12. minucie. Po odbiorze w okolicach pola karnego Granady piłkę do Isco zagrał Benzema, a Hiszpan płaskim strzałem pokonał Ochoę, który przy odrobinie szczęścia mógł skutecznie interweniować.

Osiem minut później było już 2:0. Na strzał zza pola karnego zdecydował się Modrić, ten odbił bramkarz gości, a najszybciej do piłki dopadł Benzema i do asysty przy bramce Isco dorzucił gola. Francuz znajdował się jednak na niedużym spalonym przy strzale Chorwata, czego nie dostrzegł asystent arbitra.

Real nie zamierzał zwalniać nawet na chwilę. W 27. minucie Marcelo zabawił się w polu karnym z Tito, po czym idealnie dograł na głowę Cristiano, który bez problemów wykończył tą akcję.

Po pół godzinie gry swoje drugie trafienie w tym spotkaniu zanotował Isco. Prawą stroną odważnie pomknął Luka Modrić, dograł piłkę wzdłuż pola karnego do nabiegającego Hiszpana, a ten spokojnie domknął akcję kolegi. Nokaut!

Druga połowa nadal toczyła się pod dyktando Realu, który chętnie atakował i nie zamierzał odpuszczać. Zidane zdecydował się na dwie zmiany i znów się nie pomylił. W 58. minucie z rzutu wolnego dośrodkował James, a na dalszym słupku akcję dopełnił zupełnie niepilnowany Casemiro.

Real pierwszą połową zamknął spotkanie i nie pozostawił najmniejszych wątpliwości gościom. Podopieczni Zidane’a byli zdecydowanie lepsi, wykorzystali swoje sytuację i dopisali sobie kolejne trzy oczka, które pozwoliły powrócić do sześciu punktów przewagi nad Barcą, która jutro stawi się w Villareal i będzie zobligowana do zwycięstwa, aby nie pogorszyć swojej sytuacji, wobec zaległego meczu Królewskich. Dodatkowego smaczku temu zwycięstwu dodaje fakt, że Real ma już na koncie 39 meczów z rzędu bez porażki, czyli tyle ile… Barcelona z lat 2015-16, co jest rekordem hiszpańskiej piłki. Okazja do pobicia go już w czwartek w rewanżu 1/8 finału Copa del Rey w starciu z Sevillą.

Santiago Bernabeu, Madryt, 07.01.2017r., godz. 13:00, sędzia: I. Garrido

Real Madryt – Granada 5:0 (4:0)