Premier League: Wysoka porażka Evertonu z Arsenalem

W pierwszym sobotnim meczu  9. kolejki Premier League, Everton przegrał z Arsenalem 2:5 (1:1). Bramki dla gospodarzy zdobyli Wayne Rooney i Oumar Niasse, natomiast dla gości trafili Nacho Monreal, Mesut Özil, Alexandre Lacazette, Aaron Ramsey i Alexis Sánchez.

Już w 3. minucie goście powinni wyjść na prowadzenie. Strzał Aarona Ramseya świetnie wybronił jednak Jordan Pickford. Chwilę później znów bramkarz Evertonu uratował kolegów, tym razem po uderzenie Alexandra Lacazetta. Everton głównie się bronił, ale zdołał wyjść na prowadzenie. Po błędzie Granita Xhaki, piękną bramkę zdobył Wayne Rooney. Arsenal miał ogromną przewagę, jednak nie potrafił zdobyć bramki przez 40 minut. W końcu jednak się przełamali . Granit Xhaka uderzył sprzed pola karnego, jego strzał odbił Pickford, ale przy dobitce Nacho Monreala był bezradny.

Pierwsze minuty drugiej połowy, nie zmieniły obrazu gry. Pełna dominacja Arsenalu i broniący się Everton. To musiało zaowocować bramką dla Arsenalu. No i się udało. Dośrodkowanie z lewej strony Alexisa Sáncheza i bramka Mesuta Özila po strzale głową. . W 74. minucie po podaniu Mesuta Özila bramkę z pierwszej piłki zdobył Alexandre Lacazette. Jeszcze w doliczonym czasie Arsenal podwyższył prowadzenie. Jack Wilshere podał do Aarona Ramsey, a ten nie pomylił się w sytuacji oko w oko z Jordanem Pickfordem.  Honorową bramkę dla Evertonu po błędzie Petra Čecha zdobył Oumar Niasse. Nie był to ostatni gol w tym meczu.  Po indywidualnej akcji, bramkę dla Arsenalu zdobył Alexis Sánchez.