Premier League: United remisuje u siebie z Młotami i wskakuje do TOP4

Greenwood

W przedostatniej kolejce Premier League Manchester United podejmował u siebie gości z Londynu. Na Old Trafford przyjechała ekipa West Hamu United. Młoty wywiozły z Old Trafford cenny punkt, który zapewnił im utrzymanie.

Na początku spotkania znaczną przewagę posiadał Manchester United. Czerwone Diabły nie potrafiły jednak przełożyć tego na akcje bramkowe. Przytłoczone Młoty w 32. minucie stworzyły sobie niezłą sytuację. Angelo Ogbonna oddał silny strzał głową po dośrodkowaniu od kolegi. Piłka jednak poszybowała obok lewego słupka, bramkarz wznowił z 5. metra.

Przez kolejne minuty znów dominowały Czerwone Diabły, jednak nadal nie stworzyły sobie żadnych poważnych akcji pod bramką West Hamu. Chwilę przed zakończeniem pierwszej części spotkania kibice zobaczyli bardzo ciekawą sytuację, bowiem Paul Pogba próbował osłonić swoją twarz przed pędzącą w jej kierunku piłką. W związku z tym użył uniesionych w górę rąk. Sędzia bez zawahania podyktował rzut karny, którego na bramkę zamienił Michail Antonio.

Ekipy zeszły do szatni przy prowadzeniu gości 1:0. Na drugą połowę Manchester United wyszedł w zmienionym składzie. Timothy’ego Fosu-Mensaha zmienił Aaron Wan-Bissaka. Wraz z początkiem drugiej części Czerwone Diabły ruszyły na bramkę Młotów.

Tony Martial posłał piłkę na wolne pole do Masona Greenwooda, który wspaniale skończył akcję strzałem w prawy dolny róg bramki. Łukasz Fabiański pozostał bez najmniejszych szans przy strzale nastolatka z Manchesteru.

Mecz zakończył się remisem 1:1. To oznacza, że Manchester United wskoczył na trzecie miejsce Premier League. Mecz zaległy ma jeszcze Chelsea, która ma tyle punktów co Czerwone Diabły po tym spotkaniu. Kwestia uczestnictwa w Lidze Mistrzów rozstrzygnie się w ostatniej kolejce, bowiem w niedzielę Leicester City podejmie u siebie Manchester United.

Old Trafford (Manchester) 22.07.2020, godz. 19:00

Manchester United – West Ham United 1:1