Premier League: Tottenham ma patent na Obywateli

Tottenham Hotspur pokonał Manchester City 2:0 w najciekawszym meczu 25. kolejki Premier League.

Bramki padły w drugiej połowie meczu. Najpierw Edersona pokonał debiutant – Steven Bergwijn. Potem wynik podwyższył Heung-Min Son. Co ciekawe były to jedyne dwa celne strzały “Kogutów” w te popołudnie. Manchester City kończył spotkanie w dziesiątkę po dwóch żółtych kartkach. A co ważniejsze w pierwszej połowie rzutu karnego nie wykorzystał Ilkay Gundogan.

Tym samym Manchester City ponownie traci punkty z Tottenhamem w tym sezonie. Poprzednio padł remis 2:2.

2.02.2020, 17:30, 25. kolejka Premier League

Tottenham Hotspur – Manchester City 2:0 (0:0)

Steven Bergwijn 63′, Heung-Min Son 71′

Tottenham Hotspur: Hugo Lloris – Serge Aurier, Toby Alderweireld, Davinson Sanchez, Japhet Tanganga, Harry Winks, Giovani Lo Celso, Steven Bergwijn (70′ Erik Lamela), Dele Alli (70′ Tanguy Ndombele), Heung-Min Son, Lucas Moura (84′ Eric Dier).

Manchester City: Ederson – Kyle Walker, Fernandinho, Nicolas Otamendi, Ołeksandr Zinczenko, Kevin De Bruyne, Rodri, Ilkay Gundogan, Riyad Mahrez (72′ Gabriel Jesus), Sergio Aguero (64′ Joao Cancelo), Raheem Sterling (84′ Bernardo Silva).

Żółte kartki: Toby Alderweireld, Giovani Lo Celso (Tottenham Hotspur) oraz Raheem Sterling, Kyle Walker, Ołeksandr Zinczenko, Rodri (Manchester City).

Czerwona kartka: Ołeksandr Zinczenko /60′ za drugą żółtą/ (Manchester City).