Premier League: The Citizens znowu z kompletem punktów. Pozostałe sobotnie wyniki

skysports.com

Sobota na boiskach Premier League przyniosła szesnaście bramek, zgodnie z przewidywaniami najwięcej ich obejrzeliśmy w starciu West Bromu z Manchesterem City.

Podopieczni Pepa Guardioli ponownie dali popis swoich umiejętności i zgarnęli komplet punktów po raz ósmy z rzędu. Niebieski sen wciąż trwa.

Ciekawie było także na Emirates Stadium, gdzie Arsenal z problemami uporał się ze Swansea City. Drużyna Łukasza Fabiańskiego jako pierwsza trafiła do siatki, a autorem tego gola był Sam Clucas. Jednak korzystny rezultat udało się utrzymać tylko przez pierwszą godzinę spotkania, bowiem do wyrównania w 51. minucie doprowadził Kolašinac. Chwilę później było 2:1, bardzo precyzyjnym strzałem z pola karnego popisał się Ramsey.

Na Anfield Liverpool podejmował beniaminka z Huddersfield. Na pierwsze trafienie kibice musieli czekać do drugiej połowy, kiedy to Daniel Sturridge pokonał bramkarza gości. Jak się okazało ten gol rozwiązał worek z bramkami. Jeszcze przed końcowym gwizdkiem do siatki trafiali Firmino oraz Wijnaldum.

Po 10. kolejkach na czele pozostaje Manchester City, który ma pięć punktów przewagi nad drugim sąsiadem zza miedzy. Z kolei na drugim biegunie wciąż pozostają “Orły” z Selhurst Park, które na własnym boisku podzieliły się punktami z West Hamem United.

Arsenal – Swansea City 2:1 (0:1)