Premier League: Skromna wygrana Chelsea z Norwich!

Giroud

twitter.com/premierleague

Na inaugurację 36. kolejki Premier League Chelsea skromnie pokonała Norwich 1:0. Jedynego gola zdobył w 45. minucie Olivier Giroud.

Gospodarze rozegrali kapitalny mecz, nie dali szans gościom skonstruować żadnej klarownej sytuacji podbramkowej. The Blues z każdą kolejną minutą napędzali swoje ataki, które miały przynieść im ważne zwycięstwo. Ważne dlatego, że wciąż liczą się w walce o Ligę Mistrzów z Leicester City i Manchesterem United. Na 22. oddane strzał w ciągu pełnych 90. minut piłka w siatce zatrzepotała tylko raz. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Olivier Giroud wykorzystał dośrodkowanie od Cristiana Pulisica i pewnym strzałem głową umieścił piłkę między słupkami. Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się, gospodarze atakowali z coraz większą zawziętością. Próbowali także podwyższyć wynik na tle tak słabego rywala. Postacią wyróżniającą był Tim Krul, dzięki któremu Norwich nie straciło więcej goli.