Getty Images

Od niespodzianki rozpoczęła się szesnasta kolejka angielskiej Premier League. W derbach Londynu West Ham pokonał Chelsea 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w 6. minucie Marko Arnautović.

Spotkanie rozpoczęło się niespodziewanie dobrze dla gospodarzy. Już w 6. minucie wyszli oni na prowadzenie za sprawą trafienia Marko Arnautovicia, który wykorzystał podanie Manuela Lanziniego i płaskim strzałem w długi róg pokonał Thibaut Courtois.
Chelsea ruszyła do odrabiania strat, ale pierwszy celny strzał oddała dopiero w 28. minucie. Uderzenie zza pola karnego N’Golo Kanté na rzut rożny sparował Adrián. Hiszpański golkiper popisał się udaną interwencją także chwilę później, broniąc strzał Davide Zappacosty. Pomimo wyraźnej przewagi “The Blues”, w pierwszej połowie nie byli oni już w stanie znaleźć drogi do bramki rywala.

Druga odsłona od pierwszych minut stała pod znakiem ataków mistrzów Anglii. Podopieczni Davida Moyesa bronili się natomiast dość rozpaczliwie, nieraz uciekając się do łamania przepisów, w związku z czym sędzia Anthony Taylor nie mógł narzekać na brak pracy. Tej za dużo nie miał bramkarz West Hamu. Chelsea miała zdecydowaną inicjatywę, ale nie przekładało się to na sytuacje bramkowe. W końcówce meczu odwrócić jego losy mogli Álvaro Morata i Eden Hazard, ale zabrakło im skuteczności i niespodzianka stała się faktem.

09.12.2017, 16. kolejka Premier League, Londyn, Stadion Olimpijski, frekwencja – 56 953

West Ham United – Chelsea FC 1:0 (1:0)
Marko Arnautović 6′

West Ham: Adrián – Winston Reid, Angelo Ogbonna, Aaron Cresswell – Pablo Zabaleta, Mark Noble, Pedro Obiang, Manuel Lanzini, Arthur Masuaku – Marko Arnautović (Diafra Sakho 69′), Michail Antonio (André Ayew 79′).

Chelsea: Thibaut Courtois – César Azpilicueta, Andreas Christensen, Gary Cahill – Davide Zappacosta (Willian 64′), N’Golo Kanté, Tiemoué Bakayoko (Pedro Rodríguez 46′), Cesc Fàbregas, Marcos Alonso (Victor Moses 55′) – Eden Hazard, Álvaro Morata.

Żółte kartki: Arnautović, Adrián, Reid, Cresswell, Obiang, Masuaku – Alonso

Sędzia: Anthony Taylor