Premier League: Remis Evertonu z Tottenhamem

premierleague.com

W 1. kolejce angielskiej Premier League Everton zremisował przed własną publicznością 1:1 z Tottenhamem. Mecz nie należał do najbardziej emocjonujących, choć ozdobą spotkania była bramka Barkleya.

Mecz rozpoczął się znakomicie dla gospodarzy, gdyż po 5. minutach prowadzili ze “Spurs”. Ross Barkley wstrzelił piłkę z rzutu wolnego w szesnastkę Tottenhamu, lecz nikt do niej nie dopadł a ta wpadła do bramki bezradnego Hugo Llorisa.

10 minut później mogło być 2:0 dla Evertonu, jednak uderzeni głową Jagielki przytomnie obronił Lloris, który niespodziewanie po upływie 35 minut w skutek kontuzji opuścił plac gry.

Na moment przed zakończeniem pierwszej odsłony gry Deulofeu mógł i powinien wyprowadzić swój zespół na dwubramkowe prowadzenie , lecz w sytuacji sam na sam z Vormem trafił wprost w golkipera gości, przez co jego drużyna na przerwę schodziła z jednobramkowym prowadzeniem.

W drugiej połowie lepiej zaczęli grać goście, czego efektem była bramka Erika Lameli. Z prawej strony piłkę wrzucał Walker a najwyżej do niej wyskoczył Argentyńczyk doprowadzając do remisu.

Tottenham miał jeszcze trzy klarowne okazje, m. in. wprowadzony Janssen, który z kilku metrów trafił wprost w Stekelenburga, lub Lamela, ale w obu przypadkach górą był bramkarz “The Toffies”, dzięki czemu Everton podzielił się punktami z Tottenhamem na inauguracje rozgrywek.

W skutek remisu Everton wspiął się na 3. lokatę, zaś “Koguty” plasują się na 5, pozycji w ligowej tabeli.

Everton 1-1 Tottenham. 13.08.2016 r., godz. 16:00, Goodison Park, Liverpool.

1-0, Barkley (5′)

1-1, Lamela (59)

Kartki: brak

Everton: Stekelenburg – Holgate, Jagielka, Mori, Baines – Barry (Cleverley 85′), McCarthy, Gueye, Barkley, Mirallas (Lennon 76′), Deulofeu (A. Kone 68′).

Tottenham: Lloris (Vorm 35′) – Walker, Alderweireld, Vertonghen, Rose – Dier (Janssen 56′), Wanyama, Lamela, Alli, Eriksen – Kane.