Premier League: Przełamanie United w meczu przeciwko drużynie Fabiańskiego

MUFC

Drużyna Łukasza Fabiańskiego, Swansea City przegrała u siebie z Manchesterem United 1:3. “Czerwone Diabły” przerwały serie czterech meczów bez zwycięstwa w lidze.

Swansea jest w bardzo złej formie. Znajdują się obecnie w strefie spadkowej i nic nie wskazuje na to, by Fabiański i jego koledzy zaczęli zdobywać punkty. Podopieczni Jose Mourinho też nie mogą ostatnich tygodni zaliczyć do udanych. Nie szło im zarówno w lidze, jak i w europejskich pucharach. Ostatni mecz w Premier League wygrali oni jeszcze we wrześniu, przeciwko Leicester City (4:1). Największa krytyka spadła na dwie największe gwiazdy United, które przeszły do klubu podczas ostatniego okienka transferowego. Mowa tutaj o Paulu Pogbie i Zlatanie Ibrahimoviciu. Po meczu ze Swansea nie będzie jednak można powiedzieć na nich złego słowa. Wynik w 15′ minucie otworzył właśnie były pomocnik Juventusu. Uderzeniem z woleja pokonał Łukasza Fabiańskiego, który był bez żadnych szans w tej sytuacji. Szybko na 2:0 podwyższył szwedzki napastnik Czerwonych Diabłów, któremu asystował Wayne Rooney. W 33′ minucie Rooney znów asystował przy bramce Ibrahimovicia. Do przerwy United więc prowadziło bardzo wysoko, bo aż 3:0. Swansea zdołała po zmianie stron trafić bramkę honorową. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, piłkę do siatki wpakował obrońca “Łabędzi”, van der Hoorn. Więcej bramek jednak na stadionie Swansea już nie padło. Manchester United przełamał się i w końcu zgarnął komplet punktów w lidze, a Swansea przez tą porażkę spada na ostatnie miejsce w tabeli.