Premier League: Popisowy debiut Maty. Czerwone Diabły znów zwycięskie

Manchester United pokonał na Old Trafford Cardiff City 2:0 w meczu 23. kolejki angielskiej Premier League. Kapitalne zawody rozegrał nowy nabytek Czerwonych Diabłów – Juan Mata.

Mecz doskonale rozpoczęli gospodarze. Już w 5. minucie na listę strzelców wpisał się powracający po kilkutygodniowej przerwie Robin van Persie, który na raty pokonał bramkarza Cardiff. Po tej bramce podopieczni Davida Moyesa poczuli się pewniej i to przełożyło się na ich świetną grę zarówno w ofensywie jak i defensywie. Kontrolowali przebieg spotkania. Swoich szans nie wykorzystywali jednak Valencia, Rooney i Evans.

Bramkę, która rozstrzygnęła losy spotkania strzelił w 58. minucie Ashley Young. Anglik popisał się pięknym strzałem w długi róg, przy którym golkiper gości nie miał nic do powiedzenia.

Warto wspomnieć o świetnym występie nowego piłkarza United, sprowadzonego z Chelsea Londyn – Juana Maty. Ciepło przyjęty na Old Trafford Hiszpan, w swoim pierwszym występie w drużynie Manchesteru popisał się asystą przy golu Younga. Co więcej aż 87% jego podań dotarło do kolegi z drużyny. Zapewne taki debiut podniesie jego pewność siebie, a David Moyes będzie miał z niego duży pożytek.

Manchester United – Cardiff City 2:0 (1:0)
Gol 1:0 5′ van Persie
Gol 2:0 58′ Young