Premier League: Podział punktów na Selhurst Park. Kolejne minuty Jakuba Modera

Crystal Palace

Screen X @CPFC

Czwartkowe starcie 19. kolejki pomiędzy Crystal Palace i Brighton & Hove Albion nie wyłoniło zwycięzcy. Mecz zakończył się wynikiem 1:1. Bramki zdobyli Jordan Ayew i Danny Welbeck. W samej końcówce na murawie zameldował się Jakub Moder.

19. minut czekaliśmy na pierwszy strzał w tym meczu. Wówczas piłka trafiła do Simona Adingry, który porządnie rozgrzał Deana Hendersona, zmuszając go do interwencji. Chwilę później Brighton ponownie stanął przed szansą na przełamanie impetu, ale tym razem zabrakło precyzji. W 35. minucie zagotowało się w polu karnym Brighton. Goście wyszli z tej sytuacji jednak obronną ręką. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry Crystal Palace belitośnie wykorzystało fatalne wyprowadzenie piłki z defensywy podopiecznych Roberto De Zerbiego. Piłkę w okolicach szesnastego metra przejął Mark Hughes i zagrał ją do Michaela Olise. Następnie 22-letni Francuz dostarczył ją do Ayewa, który dzięki zdobyciu drugiej bramki w tych rozgrywkach, wyprowadził Palace na prowadzenie. Strata gola sprawiła, że Brighton do 22 meczów przedłużył serię bez zachowania czystych kont w Premier League.

Tuż po zmianie stron Brighton próbowało odwrócić losy spotkania. W tym celu Roberto De Zerbi dokonał dwóch zmian – na boisko Welbecka i Buonanotte w miejsce Baleby oraz Adingry. Już po 10. minutach goście stworzyli sobie dwie świetne sytuacje bramkowe, ale ostatecznie zostały one zamienione na gola. W 54. minucie doszło do spornej sytuacji w polu karnym. Hinshelwood przewrócił się w szesnastce Hendersona przez kontakt z Ayewem. Po wideoweryfikacji sędziowie VAR podtrzymali decyzję arbitra głównego o nieprzyznanie rzutu karnego. W ostatnim kwadransie gry Crystal Palace przebudziło się, ale Eze po dobrej akcji nie zdołał umieścić piłki w siatce. W 83. minucie na boisku zameldował się Jakub Moder. Do końca drugiej połowy rezultat nie uległ zmianie. Podział punktów sprawił, że Brighton przesunęło się na ósmą pozycję i ma tyle samo punktów, co dziewiąty West Ham United. Z kolei Crystal Palace utrzumuje 15. pozycję. Kolejny mecz Crystal Palace rozegra 27 grudnia, kiedy zmierzy się na wyjeździe z Chelsea. Dzień później Brighton podejmie na własnym stadionie Tottenham.

21.12.2023 rok, 18. kolejka Premier League, Selhurst Park (Londyn)

Crystal Palace – Brighton 1:1 (1:0)

Jordan Ayew 45+1′ – Danny Welbeck 82′

Crystal Palace: Henderson – Clyne, Andersen, Guehi, Mitchell – Lerma, Richards, Hughes (Ozoh 59′) – Olise, Mateta, Ayew (Eze 70′)

Brighton: Verbruggen – Hinshelwood (Lallana 75′), van Hecke, Dunk, Igor – Baleba (Buonanotte 46′), Gilmour, Adingra (Welbeck 46′), Gross, Mitoma (Moder 84′) – Joao Pedro

Żółte kartki: Mateta, Mitchell, Ozoh, Henderson – Baleba, Igor

Sędzia: John Brooks