Premier League: Nuda na Etihad, ale i tak Manchester City panowie

Skromnie, bo skromnie, ale mimo wszystko Manchester City pokonał beniaminka z Sheffield 2:0. Najwięcej braw zebrał Kevin De Bruyne.

Piłkarze The Citizens przed meczem z rewelacyjnym beniaminkiem na pewno pałali żądzą zmycia z siebie porażki z Wolverhampton. Jednak Manchester City nie mógł zaliczyć pierwszej połowy do udanych. Choć w posiadaniu piłki całkowicie zdominowali Sheffield United, to nie przełożyło się choćby na strzały celne. Obie drużyny miały swoje próby, ale w pierwszej połowie to goście mieli groźniejsze sytuacje. W 29. minucie wyszli nawet na prowadzenie za sprawą Lysa Mousseta. Jednak jak później się okazało po interwencji VAR-u, Francuz był na minimalnym spalonym. Szable zagroziły Claudio Bravo także w 41. minucie, ale tym razem Mousset chybił i piłka po jego strzale w polu karnym ominęła lewy słupek.

W przerwie Pep Guardiola musiał nieźle ogarnąć swoich zawodników, ponieważ już kilka minut od pierwszego gwizdka drugiej połowy Manchester City wyszedł na prowadzenie. Duża w tym zasługa Johna Flecka, który pod naporem Kevina De Bruyne stracił piłkę, a Belg od razu podał ją w pole karne do Sergio Aguero. Argentyńczyk nie zwykł jest marnować takich okazji i popisał się klinicznym wykończeniem, posyłając silny strzał na krótszy słupek.

I gdy zapowiadało się, że to fajerwerki w Manchesterze zobaczymy dopiero w Sylwestra, to Kevin De Bruyne podwyższył na 2:0. Duża w tym zasługa Riyada Mahreza, który rajdem przebił się przez obrońcę i odegrał do Belga, a ten zszedł na prawą nogę i oddał strzał nie do obrony na lewy słupek. W doliczonym czasie gry Billy Sharp praktycznie dał Sheffield bramkę kontaktową, ale kapitanowi Szabli zabrakło odrobinę szczęścia. Po dośrodkowaniu Sharp oddał strzał głową, piłka odbiła się od lewego słupka i poturlała się po linii bramkowej wypadając na końcu z bramki.

29.12.2019, 20. kolejka Premier League, Etihad Stadium (Manchester)

Manchester City – Sheffield United 2:0 (0:0)

Aguero 53′, De Bruyne 82′

Man City: Bravo – Walker, Fernandinho, Garcia, Zinchenko – Rodri, B. Silva (Gundogan 62′) – Mahrez, De Bruyne, Sterling (Jesus 87′) – Aguero (Foden 81′).

Sheffield: Henderson – Basham, Egan, O’Connell – Baldock, Besić (McBurnie 75′), Norwood, Fleck, Stevens – Mousset (Sharp 83′), Robinson (McGoldrick 59′).

Żółte kartki: B. Silva 59′ – Stevens 85′

Sędzia: Chris Kavanagh