flickr.com

W meczu trzynastej kolejki Premier League Tottenham zaledwie zremisował z West Bromwich Albion 1:1. Na boisku zabrakło tym razem Grzegorza Krychowiaka, który cały mecz spędził na ławce rezerwowych drużyny gości.

Dla gości był to pierwszy mecz pod wodzą tymczasowego szkoleniowca – Gary’ego Megsona. Był to także pierwszy mecz bez Grzegorza Krychowiaka w wyjściowym składzie West Bromwich, odkąd Polak pojawił się w klubie z The Hawthorns. Zdecydowanym faworytem spotkania byli podopieczni Mauricio Pochettino, którzy zamierzali odkuć się za przegrane derby północnego Londynu z Arsenalem przed tygodniem.

Mecz rozpoczął się jednak niespodziewanie dobrze dla gości. Już w 4. minucie objęli oni prowadzenie. José Salomón Rondón otrzymał podanie od Jake’a Livermore’a, a następnie ograł Davinsona Sáncheza i posłał piłkę do siatki.
Piłkarze Tottenhamu błyskawicznie przejęli kontrolę nad meczem, ale nie byli w stanie przełożyć tego na sytuacje bramkowe, ograniczając się głównie do strzałów z dystansu. Uderzenia Harry’ego Winksa i Harry’ego Kane’a były jednak niecelne. Do przerwy utrzymało się zatem niespodziewane prowadzenie gości.

Po zmianie stron inicjatywa “Kogutów” jeszcze bardziej się zwiększyła. Goście byli zepchnięci głęboko do defensywy i nie pozwalali rywalom na zbyt wiele. Do czasu. A konkretnie do 74. minuty. Wtedy to, z prawego skrzydła dośrodkował Dele Alli, a na listę strzelców wpisał się Harry Kane, doprowadzając tym samym do wyrównania.
Końcowe minuty meczu również przebiegały pod dyktando gospodarzy, którzy nie zdołali już jednak przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść i niespodzianka stała się faktem.