Premier League: Newcastle pokonuje Manchester United. Drużyna Eddie’go Howe’a się nie zatrzymuje

nufc.co.uk

Piłkarze Newcastle United pokonali na własnym stadionie drużynę Manchesteru United 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył w 55 minucie Anthony Gordon.

–  Szanuję ich, ponieważ nie są łatwym zespołem do przejścia. Jest to konkretne wyzwanie i lubię mierzyć się z nimi, ponieważ takie wyzwania trzeba pokonywać. Musimy dać z siebie wszystko – powiedział na oficjalnej konferencji prasowej przed meczem z Newcastle United trener Czerwonych Diałbów Erik ten Hag.

Drużyna z Old Trafford przystąpiła do kolejnego meczu ligowego po remisie 3;3 z tureckim Galatasaray. Piłkarze ze Stambułu przegrywali różnicą dwóch goli, a mimo to zdołali doprowadzić do remisu. Znacznie przyczynił się do tego Onana, który popełnił dwa katastrofalne błędy. Natomisat drużyna popularnych Srok zremisowała na wyjeździe z PSG 1:1.

Od początku meczu to gospodarze chcieli przejąć inicjatywę i pokazać rywalom, że to ich teren. W 19. minucie bardzo dobrą interwencją popisał się Onana, który obronił strzał Miguela Almirona. Warto odnotować, że kibice popularnych srok żywiołowo reagowali na każdy niepewny ruch Kameruńczyka.

39. minuta to fenomenalne uderzenie z rzutu wolnego Trippiera. Czerwone Diabły uratowała poprzeczka, a do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Druga połowa rozpoczęła się bliźniaczo podobnie do pierwszej. Z tą różnicą, że tym razem podopieczni Eddie’go Howe’a wykorzystali przewagę. W 55. minucie Trippier otrzymał podanie na prawe skrzydło i wystawił futbolówkę praktycznie na pustą bramkę do Gordona. Anglikowi nie pozostało nic innego jak dać prowadzenie swojej drużynie.

02.12.2023, 14. kolejka Premier League, St James’ Park (Newcastle)

Newcastle United – Manchester United 1:0 (0:0)

Bramki: 55. A. Gordon (Trippier)

Newcastle United: Pope – Trippier, Lascelles (C), Schär, Livramento – Miley, Guimarães, Joelinton – Almirón, Isak, A. Gordon.

An. Onana – Wan-Bissaka (80. Reguilón), Maguire, Shaw, Dalot – McTominay, Mainoo (80. Amrabat) – Rashford (61. Antony), Fernandes (C), Garnacho – Martial (61. Højlund).

Żółte kartki: 77. Maguire (MAN)

Sędziowie: Jones – Betts, Wood