Premier League: Manchester United melduje wykonanie zadania

Villa Park

Aston Villa przegrała na własnym stadionie z Manchesterem United 1:2. Mecz odbył się w ramach 24. kolejki Premier League.

Wynik spotkania otworzył w 17. minucie Rasmus Højlund. Duńczyk potwierdził tym samym, że jest w znakomitej formie. Dla byłego napastnika Atalanty BC był to piąty gol w szóstym meczu na poziomie Premier League. Tym razem 21 – latek wykorzystał zgranie piłki po rzucie rożnym i strzałem z pierwszej piłki dał prowadzenie Czerwonym Diabłom.

Po zmianie stron do głosu zaczęli dochodzić gospodarze. Taka postawa The Villans zakończyła się bramką wyrównującą. Do siatki trafił reprezentant Brazylii czyli Douglas Luiz.

W 86. minucie podopieczni Erika ten Haga ponownie wyszli na prowadzenie. Zdobyciem gola i tym samym zapewnieniem swojej drużynie 3. punktów popisał się Scott McTominay.

11.02.2024, 24. kolejka Premier League, Villa Park (Birmingham)

Aston Villa – Manchester United 1:2 (0:1)

Bramki:  67. Luiz – 17. Højlund (Maguire), 86. McTominay (Dalot)

Aston Villa: E. Martinez – Cash, Carlos, Lenglet, Moreno – Kamara (66. Diaby), Luiz – Bailey (74. Tielemans), J. Ramsey, McGinn – Watkins.

Manchester United: An. Onana – Dalot, Maguire, Varane, Shaw (46. Lindelöf) – Casemiro, Mainoo – Garnacho, Fernandes, Rashford (74. McTominay) – Højlund.

Żółte kartki: 45+5. Lenglet (ASV), 60. Cash (ASV), 71. Diaby (ASV) – 38. Casemiro (MAN), 45+5. Mainoo (MAN)