Premier League: Manchester jest niebieski

Sky Sports

Manchester City pokonał w derbach ekipę Jose Mourinho. 43 minucie gości na prowadzenie wyprowadził David Silva. Trzy minuty później wyrównał Marcus Rashford. W 54 minucie Obywatele znów prowadzili dzięki trafieni Otamendiego. Mimo starań Czerwnych Diabłów, ten wynik utrzymał się do końca.

Wynik otworzył David Silva. Hiszpanowi asystował Nicolas Otamendi, który po rzucie rożnym zgrał piłkę na 5. metr.

Na 2. minuty przed końcem doliczonego czasu wyrównał Marcus Rashford. Futbolówka pod nogami anglika znalazła się przypadkowo, gdyż powinien wybić ją Fabian Delph. Defensor minął się z piłką i na jego nieszczęście 20-latek wykorzystał wyborną sytuację.

Jeśli już mówimy o sporych nieszczęściach, nie sposób nie wspomnieć o Romelu Lukaku. W 54. minucie Belg chciał wybić piłkę z pola karnego, lecz ta trafiła w plecy Smallinga i wylądowała pod nogami Nicolasa Otamendiego. Ponownie jak przy pierwszym golu David de Gea nie miał nic do powiedzenia.

Gospodarze starali się wyrównać, lecz większość ich akcji kończyła się kontratakami The Citizens. Na 3-1 mógł trafić Bernardo Silva, lecz w doliczonym czasie nie wykorzystał 100-procentowej sytuacji.

Dzięki tej wygranej, podopieczni Pepa Guardioli mają aż 8 punktów przewagi nad swoim odwiecznym rywalem.

10.12.2017r., 16. kolejka Premier League, Manchester (Old Trafford), 74847 widzów

Manchester United – Manchester City 1:2 (1:1)

David Silva 43′, Marcus Rashford 45+2′, Nicolas Otamendi 54′

Man Utd: de Gea – Valencia, Smalling, Rojo (46′ Lindelof), Young – Herrera (82′ Mata), Matić – Martial, Lingard (76′ Ibrahimović), Rashford – Lukaku.

Man City: Ederson – Walker, Otamendi, Kompany (46′ Gundogan), Delph – De Bruyne, Fernandinho, D.Silva – Sterling, Jesus (59′ Mangala), Sane (88′ B.Silva).

Żółte kartki: Rojo, Rashford, Herrera, Young (Man Utd) oraz Walker, Rashford, Silva (Man City).

Sędzia: Michael Oliver