Premier League: Man United pewnie wygrywa z Evertonem, powrót Rooneya

Wikimedia

Manchester United wygrał 4:0 z Evertonem. Gole dla Czerwonych Diabłów strzelili Valencia, Mkhitaryan, Lukaku oraz Martial.

Powrót Wayne Rooneya na Old Trafford, w którym spędził 13. lat to główne wydarzenie spotkania pomiędzy Manchester United i Evertonem w ramach 5. kolejki angielskiej Premier League. W składzie “The Toffes” znalazł się Schneiderlin, który był piłkarzem Czerwonych Diabłów w sezonie 15/16 oraz 16/17.

Spotkanie nie zaczęło się na dobre, a już mieliśmy kandydata na bramkę sezonu. Antonio Valencia strzałem z woleja w okno bramki Pickforda otworzył wynik spotkania. W 21. minucie Martina podał do Rooneya, a Anglik strzelił niewiele obok słupka. Chwilę później błąd obrońcy Evertonu, Mata przejął piłkę i zagrał do Lukaku, a Belg w sytuacji sam na sam strzelił obok bramki.

W drugiej połowie pierwszą dobrą okazję mieli goście. Po zamieszaniu strzał Gylfiego Sigurdssona obronił De Gea. W odpowiedzi Juana Mata z rzutu wolnego odstrzelił słupek. Manchester United w końcówce meczu dobił rywala strzelając 3. gole w osiem minut ! Najpierw w 84. minucie Manchester strzelił gola na 2:0. Lukaku wyłożył piłkę do Mkhitaryana, a Ormianin pokonał Pickforda i strzelił swojego pierwszego gola w tym sezonie, następnie Lukaku strzelił swojego 5. gola w tym sezonie, a na końcu Martial strzelił gola z rzutu karnego.