Premier League: Liverpool górą w derbach Merseyside! Wielkie przełamanie

Liverpool w poniedziałkowych derbach Merseyside wygrał z Evertonem 2:0. Dzięki temu piłkarze Jurgena Kloppa wygrali pierwszy mecz w 2023 roku.

Obie ekipy tej kampanii nie mogą zaliczyć do udanych. Everton walczy o utrzymanie zaś Liverpool tkwi w połowie stawki, przez co perspektywa europejskich pucharów coraz bardziej się oddala. W tym meczu to jednak gospodarze pokazali konsekwencję i zdziwili kibiców zgromadzonych na stadionie i przed telewizorami. “The Reds” nie wyglądali jakby znajdowali się w samym środku kryzysu, Everton zaś nie przypominał ani trochę drużyny sprzed tygodnia, która była w stanie pokonać liderujący Arsenal.

Liverpool zadał dwa “śmiertelne” ciosy. Pierwszy w 36′ minucie po bardzo szybkim kontrataku. Najpierw “The Toffees” trafili w słupek a piłka wpadła pod nogi gospodarzy, którzy pognali na bramkę Jordana Pickforda. Darwin Nunez podał piłkę Mohamedowi Salahowi, który otworzył wynik spotkania. Tuż po przerwie sprytnym podaniem popisał się Trent Alexander-Arnold, który wystawił piłkę Cody’emu Gakpo. Holender strzelił swoją premierową bramkę w Premier League. W tym spotkaniu Liverpool miał jeszcze kilka sytuacji, ale koniec końców mecz zakończył się wynikiem 2:0. Derby dla Liverpoolu!

13.02.2023, 23. kolejka Premier League, Anfield (Liverpool)

Liverpool – Everton 2:0