Premier League: Leicester w mistrzowskiej formie

„Lisy” z Leicester pokonały na własnym stadionie Crystal Palace 3-1. Bramki dla mistrza Anglii strzelali Musa, Okazaki i Fuchs. Honorowe trafienie dla gości zaliczył Cabaye.

Początek spotkania należał do „Orłów” z Londynu. Z biegiem czasu inicjatywę w meczu przejmował aktualny mistrz Premier League. Kiedy wydawało się, że pierwsza połowa zakończony się bezbramkowym remisem to Ahmed Musa w 42 minucie strzelił bramkę po składnej akcji, którą sam zainicjował.

Wynik w 64 minucie podwyższył Okazaki, który wykorzystał błąd obrońcy Crystal Palace.  Dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry pięknym uderzeniem wynik ustalił Austriak Fuchs. „Orły” zdobyły honorową bramkę w 85 minucie – jej autorem był francuz Cabaye.

Gdyby spojrzeć na statystyki mogłoby się wydawać, że był to równy mecz jednak Leicester City przeważało przez większość  czasu i zasłużenie zdobyło 3 punkty. Marcin Wasilewski i Bartosz Kapustka nie znaleźli się w kadrze meczowej.

Leicester City 3:1 Crystal Palace

Bramki: Musa (42), Okazaki (64), Fuchs (80), Cabaye (85`)