Premier League: Hazard bohaterem Chelsea

W meczu 19. kolejki Premier League Chelsea po dwóch bramkach Hazarda wygrała na wyjeździe z Watfordem 2-1.

W ostatniej kolejce Chelsea przegrała sensacyjnie z Leicester 2-1. I ten mecz miał być okazją do zmazania plamy. A tak na konferencji prasowej mówił trener Chelsea:

Musimy myśleć o nas, tylko o naszym zespole. To będzie trudne spotkanie, ale musimy uczyć się jak grać z tego rodzaju przeciwnikami. Myślę, że najważniejszą rzeczą jest nasza reakcja po przegranym meczu z Leicester, nie zagraliśmy go we właściwy sposób – mówi Maurizio Sarri.

W 9 minucie szybki atak gości. Przed szansą na trafienie stanął Willian, ale Brazylijczyk po minięciu bramkarza trafił tylko w słupek. W 32. minucie dośrodkowywał Azpilicueta, jednak Hazard nie trafił w dobrej sytuacji w piłkę. Kilka minut później przed dobrą szansą stanął Deeney, jego strzał został zablokowany przez Luiza. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Hazard wyprowadził gości na prowadzenie. Belg dostał podanie od Kovacicia i minął bramkarza. Kilka sekund później było już 1-1. Po dograniu Holebasa na strzał z woleja zdecydował się Pereyra i umieścił piłkę w bramce. W 57.minucie po podaniu Jorginho faulowany w polu karnym był Hazard. Do rzutu karnego podszedł sam zainteresowany i ponownie dal gościom prowadzenie.

Watford: Foster – Kiko, Kabasele (16′ Mariappa), Cathcart, Holebas – Doucoure, Capoue – Pereyra, Sema (67′ Quina) – Deeney, Deulofeu (82′ Success)

Chelsea: Arrizabalaga – Azpilicueta, Ruediger, Luiz, Alonso – Kante, Jorginho, Kovacić (80′ Barkley) – Pedro (43′ Hudson – Odoi(85′ Emerson), Hazard, Willian