Premier League: Grad bramek na St James’ Park. WHU wyrwało wygraną

West Ham United

Aż sześć goli zobaczyli kibice w niedzielne popołudnie na St James’ Park. West Ham United wraca z trzema punktami po pokonaniu Newcastle United 4:2.

To było naprawdę dobre spotkanie. Często widzieliśmy jak akcja błyskawicznie przechodziła spod jednej bramki do drugiej.

Lepiej w mecz weszło Newcastle. Allan Saint-Maximin popisał się znakomitym dryblingiem na skrzydle, oszukał Declana Rice’a i dograł do Calluma Wilsona, który niemal już tradycyjnie, strzelił “Młotom”. Niemal kwadrans później był remis. Po sporym zamieszaniu piłkę do siatki z bliska skierował Aaron Cresswell. Początkowo sędzia nie uznał tego gola, ale ostatecznie po weryfikacji VAR było 1:1. Newcastle ponownie wyszło na prowadzenie przed przerwą. Tym razem na listę strzelców wpisał się Jacob Murphy.

Druga połowa należała już do West Ham United. Mocno zawodziła defensywa Newcastle. Szybko strzałem głową wyrównał Said Benrahma. Następnie mieliśmy rzut karny dla gości. Najpierw jedenastkę autorstwa Michaila Antonio obronił golkiper. Następnie dobitkę skutecznie wykorzystał Tomas Soucek. Antonio zrehabilitował się już po trzech minutach i samodzielnie wpisał na listę strzelców, przy dużej bezradności obrońców “Srok”.

Pierwsze trzy punkty wpadają na konto ekipy Davida Moyesa. Cały mecz na bramce zagrał Łukasz Fabiański.

15.08.2021, godz. 15:00, St James’ Park, 1. kolejka Premier League

Newcastle United – West Ham United 2:4 (2:1)

Callum Wilson 5′, Jacob Murphy 40′ – Aaron Cresswell 18′, Said Benrahma 53′, Tomas Soucek 64′, Michail Antonio 67′

Newcastle United F.C.: Woodman – Jacob Murphy, Krafth (85. M. Longstaff), F. Fernández (C), Clark, Ritchie – Hayden, Shelvey (70. Fraser), Almirón – C. Wilson (85. Joelinton), Saint-Maximin.

West Ham United F.C.: Fabiański – Coufal, C. Dawson, Ogbonna, Cresswell – Rice (C), Souček – Bowen (90. Jarmolenko), Benrahma (88. Fredericks), Fornals – Antonio (90+3. Johnson).

Żółte kartki: Shelvey