Premier League: Everton remisuje na Bramall Lane. Pierwsze punkty Szabli i The Toffees

everton.com

Sheffield United i Everton stoczyły pojedynek, który zakończył się remisem (2:2) na Bramall Lane. Obie drużyny zdobyły pierwszy punkt w sezonie.

Drużyny miały kiepski start w Premier League, przegrywając trzy pierwsze mecze w tym sezonie. Szable zaczęły lepiej, ale to goście objęli prowadzenie dzięki trafieniu Abdoulaye Doucoure. Gospodarze dobrze zareagowali, a wyrównał Cameron Archer.

O wielkim pechu mógł powiedzieć Jordan Pickford, który starał się interweniować po uderzeniu Archera, piłka odbiła się od słupka i wpadła od pleców golkipera do siatki. Everton jednak odpowiedział po przerwie, gdy wypożyczony Arnaut Danjuma ustalił wynik na 2:2 po dośrodkowaniu Nathana Pattersona.

Sheffield United zostało uznane za jednego z faworytów do spadku, ale po raz kolejny zasygnalizowało, że może napsuć wiele krwi rywalom, okazując mnóstwo serca. Do rywalizacji wracają 16 września po przerwie międzynarodowej, a Szable udadzą się do Tottenhamu Hotspur, a Everton będzie gościł Arsenal.

Sheffield United – Everton 2:2 (2:1)

Cameron Archer 33′, Jordan Pickford 45+3′ (sam) – Abdoulaye Doucoure 14′, Arnaut Danjuma 55′