Premier League: Drużyna Boruca wysoko wygrywa z Hull!

afcb.co.uk

Bournemouth wygrało 6:1 z Hull City, w ósmej kolejce Ligi Angielskiej. Artur Boruc rozegrał całe spotkanie w bramce gospodarzy.

“Wiśnie” objęły prowadzenie bardzo szybko, bo już w 5′ minucie spotkania. Autorem bramki był prawy obrońca gospodarzy, Charlie Daniels. Nadzieje na korzystny dla gości wynik, dał w 34′ minucie Mason. Po jego strzale Hull zdołało wyrównać wynik meczu. Nie udało się im jednak dowieźć tego wyniku do przerwy. Przez te dziesięć minut, goście stracili jeszcze dwie bramki. Najpierw szybko na gol Masona, odpowiedział Cook. W 45′ minucie, gdy wszyscy zbierali się już, aby pójść do szatni, rzut karny wykorzystał Stanislas, ustalając wynik po pierwszej połowie na 3:1. Statystyki nie były jednak tak jednostronne, jak mógł to sugerować wynik po pierwszej części spotkania. Hull minimalnie wygrywało, jeżeli chodzi o posiadanie piłki. Nie dawało to jednak większych efektów. Po zmianie stron, drużyna z Polakiem w bramce, ruszyła za ciosem i strzelała kolejne bramki. Drugie trafienie dołożył Stanislas, tym razem z gry. Znów pechowe dla Hull, okazało się ostatnie dziesięć minut, tym razem drugiej połowy. Ponownie, stracili oni w nich dwie bramki. Najpierw na 5:1 w 83′ minucie trafił Wilson. Dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, ostatnią bramkę w tym meczu strzelił Gosling, co ciekawe, wszedł on na murawę niecałe dziesięć minut wcześniej. Gospodarze bardzo wysoko pokonali Hull. Dla trenera Mike’a Phelana, nie był to z pewnością wymarzony debiut, w roli już oficjalnego pierwszego trenera drużyny.

Bournemouth: Boruc – Daniels, Cook, Francis, Smith – Arter, Surman, Ibe (62′ King), Wilshere (79′ Gosling), Stanislas – Wilson (86′ Afobe)

Hull: Marshall – Robertson (63′ Diomande), Davies, Maguire, Al Muhammadi – Mason (78′ Meyler), Clucas, Livemore, Maloney (55′ Huddlestone), Snodgrass – Keane

Bournemouth – Hull 6:1 (3:1)

1:0 – 5′ Wilson

1:1 – 34′ Mason

2:1 – 41′ Cook

3:1 – 45′ Stanislas (rzut karny)

4:1 – 65′ Stanislas